ZEMŘEL,CO TEĎ?!!

Často se nás ptáte, co máte dělat,když Vám zvířecí přítel zemře doma..pokusím se napsat ve zkratce nějaká doporučení,která by Vám mohla být trochu nápomocná.


1.Určitě je dobré zvířátko položit na deku,nejlépe s nepropustnou podložkou(v tomto případě poslouží i tzv.přebalovací podložka). V 90% dojde k fyziologickému uvolnění, takže pro další manipulaci je opravdu vhodné, tělíčko tímto způsobem zaopatřit. 2.Dále bych doporučila zvířecího přítele dát do tzv. spící polohy/do klubíčka-asi tak,jak je pes na fotce u tohoto příspěvku. Zase, v okamžiku,kdy tělíčko budete chtít kamkoliv přemístit, snadněji jej vezměte do náručí. 3.Dalším bodem je teplota..záleží, jak dlouho budete mít tělíčko doma,ale vždy je lepší,umístit jen na chladné,větrané místo. Teplo přirozené procesy urychluje. Pokud zvíře uhyne v nějakém uzavřeném prostoru (bouda,klec) je důležité jej co nejdříve vyndat a položit stranou.
Nyní je potřeba ujasnit si,jakým způsobem se chci se zvířetem rozloučit ❤️. Pokud jej chcete odvézt k veterináři,myslete prosím na to,že ač jsou veterinární ordinace v dnešní době již velmi příjemné prostředí, jsou však velmi vytížené. Rozloučení by tedy mělo raději proběhnout doma,v klidu,přeci jen jde o intimní emoční záležitost..dopředu se také informujte, co je to kafilérie,protože toto rozhodnutí bývá nevratné.
Pokud budete zvířecího přítele budete chtít pohřbít,nebudu zde apelovat na dodržení vyhlášky,ale spíše na selský rozum. Opravdu buďte důslední při přípravě hrobového místa a uvědomte si,že je v budoucnu velmi psychicky náročné s daným místem či s ostatky jakkoliv manipulovat.Ať už se jedná o les či zahradu,ostatní zvířata jednají pudově a pokud hrob nebude dostatečně hluboký s velkou pravděpodobností tělíčko minimálně vyhrabou. Při převozu do kufru automobilu doporučuji umístit PVC pytel/vak a až na něj tělíčko položit. Pomůže při pozdější manipulaci. Samozřejmě záleží na druhu,velikosti zvířete atd.,nicméně doporučujeme převážet tělíčko v kufru a to nejen kvůli bezpečnosti.
Pokud jste se rozhodli pro naše služby, pak nám zavolejte a domluvíme se na podrobnostech. PET HEAVEN funguje 24/7, to znamená že se snažíme přijet kdykoliv. Nemusíte čekat do standardní otevírací doby.Buď můžete zvířecího přítele dovézt k nám nebo přijedeme my. Nicméně i my vítáme,pokud s tělíčkem zacházíte,podle výše uvedených doporučení.
Sice hodně pragmaticky,ale shrnula jsem Vaše nejčastější dotazy a věřím,že mohou pomoci vyhnout se pozdějším nepříjemným situacím. Opatrujte sebe i své zvířecí parťáky .Zdenka Šlárová

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..